Duben 2013

Noční mráz 2

28. dubna 2013 v 6:00 | Kenuziz |  O koních
Byla noc. Elie se probudila a zjistila, že se nachází v nějakém chlívku, ve kterém to dost smrdělo. Chlívek byl malý a na zemi se povalovalo seno. Na seně leželo prase a neustále civělo na Elii. Elie pořád cítila palčivou bolest na spánku a vše si srovnávala v hlavě a snažila se nepodlehnout panice. Vše ji bolelo, když se zkusila postavit na nohy, ale vydržela to. Na jedné stěně bylo malé okno, ke kterému Elie zamířila. Došla k oknu, ale skoro nic neviděla, protože byla tma. Viděla pouze temné obrysy stromů, osvícené měsícem.
"Zkusím usnout, i když v tom puchu je to nemožný" Řekla si pro sebe.

Noční mráz 1

21. dubna 2013 v 9:51 | Kenuziz |  O koních
Byla krásná, skoro pohádková zimní noc. Všude byl mráz a od stáje se občas ozvalo zařehtání. Za domem zaštěkal pes, ale to už se pomalu otevřely dveře od domu, ve kterém bydlela rodina Smalkových. Ven vyšla nějaká dívka, měla na sobě zimní čepici, bundu a jezdecké boty. Pomalu sešla z verandy a vstoupila do sněhu. Opatrně se rozhlédla a vešla do stáje. Ve stáji byla tma, ale dívka rozsvítila světlo. Došla k jednomu boxu, na němž bylo napsáno: LAYMAE. Tak se jmenovala klisna té dívky. Odešla do nějaké místnosti pro sedlo a za chvíli byla zpět. Nesla veškeré potřebné vybavení pro jízdu na koni a vše si odložila vedle boxu na malý stolek. Opatrně otevřela dveře od boxu, vešla dovnitř a pohladila svého koně. Poté vyvedla Laymaeu z boxu a osedlala jí. Zavřela dveře od boxu a připravila se i s koněm k odchodu....

Vyjížďka

20. dubna 2013 v 22:17 | Kenuziz |  O koních
Toto je moje první povídka, kterou jsem napsal. Je už z dřívějších dob.
Můj vymyšlený deníkový zápis:

Bylo mrazivé ráno, když jsme se ve stáji v Modré rokli připravovali na dopolední vyjížďku k jezeru a odtamtud k malé zřícenině v lese. Můj kůň Blesk měl výbornou náladu a už se nemohl dočkat až vyrazíme. Klára přišla do stáje zrovna ve chvíli když jsem chtěl vyhřebelcovat Bleska. Klářina klisna Camannia měla také dobrou náladu. Za dvě minuty dorazili i ostatní: Marek, Šimon, Lucie a Sára. Když si chtěla Lucie vyhřebelcovat svého hřebce Elea všimla si že má na krku spáleninu. ''Ach ne, Eleo má na krku spáleninu, musím zavolat veterináře aby se na to koukl''! ''Ale co bude s dnešní vyjížďkou?'' zeptala se Klára. ''Buď si půjčíš koně Scarlet nebo se to může odložit.'' Zatím co se holky a kluci společně domlouvají tak do stáje přijde trenérka Marie.

Vítejte

20. dubna 2013 v 22:10 | Kenuziz |  Informace
Vítejte na mém blogu.
Zde naleznete mnou psané příběhy z žánrů fantasy nebo nějaké o koních.
Doufám, že se Vám tu bude líbit a přeji příjemnou zábavu.