Noční mráz 4

12. května 2013 v 6:00 | Kenuziz |  O koních
Ráno byla zima. Bylo kolem osmé hodiny, ale Elie stále spala. Keřem profukoval jemný, ale studený vánek a sundával z Elie listy. Dívka se pomalu začala probouzet. Otevřela oči a rozhlédla se. Nejdříve se divila kde to je, ale pak si vše začala uvědomovat. Vstala a zamířila k východu z keře. U východu se zastavila a rozhlédla se, pak vyšla ven. Nevěděla kudy má jít, ale když se opatrně vrátila ke stromu, kde byla připoutaná, uvědomila si kudy jely autem. Proto se nevydala směrem odkud přijely, ani opačným směrem, ale někudy do lesa.
Bylo poledne a Elie dostala hlad. Nejedla už hodně dlouho, jen ráno měla jen kus chleba, který našla v lese. Asi ho tam zahodil nějaký pocestný, normálně by ho nesnědla, ale když měla hlad, tak se nedalo nic jiného dělat. Rozhodně lepší než zemřít hlady. Šla dál a dělala jen malé přestávky.


"Přece někdy musím vyjít toho zatraceného lesa" Mumlala si pro sebe.
Za jejími zády zapraskala větev. Elie se lekla a sledovala keř, ze kterého se to zapraskání ozvalo. Zapraskání se ozvalo ještě jednou a pak z keře vyběhl zajíc. Elii spadl obrovský kámen ze srdce.
Bylo odpoledne, když dorazila na silnici. Zaradovala se. Rozhodla se jít kousek v lese, při okraji silnice. Nevěděla kam silnice vede, ani kudy má jít, ale rozhodla se napravo. Po silnici neprojelo žádné auto, ale Elii to nevadilo.
"Ještě vědět kam vede ta silnice" zamumlala "a kde je vůbec Laymae? V tom strachu a spěchu jsem na ní zapomněla. Co s ní chce ten chlap dělat?" Elie si nevěděla rady. Má hledat Laymae nebo se vrátit domů? Najednou uviděla v dáli terénní auto. Rychle se šla schovat hlouběji do lesa. Určitě to je ten chlap. Auto se k n blížilo a Elie si všimla, že je k autu připojen nějaký vůz. Ze všech stran byly zdi z prken a na levé straně bylo okno. Z toho okna vykukovala hlava koně. Na první pohled bylo vidět, že je kůň vyděšený. To je Laymae, pomyslela si Elie a chtěla vyběhnout na silnici, ale včas se zastavila. Auto odbočilo na malou cestu, na kterou se sotva vešlo a jelo dál. Elie ihned vyběhla z úkrytu blíže k cestě, na kterou auto odbočilo a běžela co nejvíce dokázala, aby auto dohnala, ale zároveň si musela dát pozor, aby ji řidič neviděl. Auto vjelo na malý palouk a Elie se musela zastavit a jen pozorovat co se bude dít. Uprostřed palouku byla dřevěná bouda, do které by se vešel jeden nebo dva koně. Muž otevřel dveře, vstoupil dovnitř a rozhlédl se. Poté vyšel ven, přímo k vozu. Otevřel zadní vrata a vyvedl klisnu ven. Ta se chvíli rozhlédla a měla radost, že je venku, ale jakmile uviděla tu dřevěnou boudu, radost ji přešla. Neznámý muž Laymaeu dovedl k boudě a když se mu vzepřela, dostala bičem. Při každé ráně se Elii sevřely vnitřnosti. Nakonec ji Muž dostal dovnitř, tam ji nasadil ohlávku, kterou přivázal k jedné stěně a pak odešel. Otevřel kufr od auta a vyndal z něj kanistr. Elie nevěděla co má v úmyslu, ale když vyndal i zapalovač, zmocnilo se jí zlé tušení. Muž se s kanistrem i se zapalovačem vešel dovnitř. Elie toho využila a rychle přiběhla k boudě, ale z druhé strany, než je vchod. Muž zavřel dveře a z díry, která byla ve dveřích vytáhl tenký provázek. Zapálil ho. Provázek hořel rychle a muž zůstal pořád u dveří. Vzdálil se asi o čtyři metry a pak rychle vběhl do auta, nastartoval a odjel. Jel jinou cestou než minule, ale Elie mezitím obešla boudu a přistoupila ke dveřím. Uvnitř už hořelo a ven vycházel jen puch ohně a řídký, bledý kouř.

Pokračování příště...

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jak se Vám líbí mé příběhy?

Jsou krásné!
Jsou dobré.
Nelíbí se mi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama