Noční mráz 5

19. května 2013 v 6:00 | Kenuziz |  O koních
Elie se snažila otevřít dveře od boudy, ve které byla Laymae a plameny. Konečně se jí to povedlo. Uvnitř bylo horko a kouř Elii štípal do očí. Dostala se ke klisně, snažila se ji dostat ven, ale zjistila, že je Laymae přivázaná. Snažila se řetěz vytrhnout ze zdi, ale nešlo to. Najednou ji napadl nápad. Na zemi sebrala hořící prkno a hořící konec přiložila ke zdi, ke které byl přidělán řetěz. Elie si u pusy držela hadr, ale i tak jí docházel vzduch....


Stěna s řetězem hořela. Elie do ní vši silou kopla a kus stěny se rozpadl. Rychle vzala Laymaeu a za řetěz ji táhla ven. Elie s Laymaeu vylezly ven a Elie sotva popadala dech, Laymae taky, ale obě byly rády, že jsou opět na čistém vzduchu. Elie si všimla, že je Laymae politá benzinem i na hřbetě a protože benzin přitahuje oheň jako magnet přitahuje kov a hřbet ji málem vzplál, ale Elie přes něj naštěstí rychle přehodila svoje roztrhané oblečení. Laymaeu jím utřela a opatrně ji pohladila po hřbetě. Laymae to vůbec nevadilo a to bylo znamení, že se ještě nepopálila. Poté ji Ele po hřbetě i poplácala a když zjistila, že toto Laymae také nevadí rozhodla se na ni nasednout. Laymae byla opět poslušná. Pomalu se rozjeli cestou, kam jelo terénní auto.
Za dvě hodiny dojeli na silnici. Elie si byla jistá, že je to silnice, která směřuje od jejich domu ke městu. Zaradovala se a rozjela se směrem ke svému domu. Cválala po silnici sotva čtvrt hodiny a v dálce uviděla auto. Všimla si, že je to policejní auto a opět se zaradovala. Auto dojelo k ní a vystoupil z něj policajt. Pozdravil Elii a zjistil, že měl pravdu, když si myslel, že je to ona, kterou celou dobu hledají. Elie mu stručně řekla celou situaci a opět nasedla na koně. Policajt nasedl do auta a rozjel se ke stájím, kde bydlela Eliina rodina.
Eliiny rodiče se zaradovaly, když uslyšeli, že přijíždí jejich pohřešovaná dcera a maminka jí běžela naproti. Za chvíli se setkali a nastal moment radosti, ale i zloby.
"To jsem ráda, že jsi se nám vrátila, Elie" řekla maminka radostně a objala ji.
"Já jsem také ráda" odpověděla. "policie už je na cestě a hledá toho zloděje a vraha. Ale teď půjdeme domů a musíme zavolat pro jistotu veterináře a musím se hlavně převléknout. Pak ti vše budu vyprávět"
"Dobře, ale hlavně mi vysvětli ten začátek!" maminka se na Elii rozzlobila.
Obě zamířili domů. Tam na ně čekal Eliin otec, který když ji uviděl se ihned zaradoval a přiběhl k ní. Oba se objali a poté i s maminkou a policií šli dovnitř.
Doma se Elie osprchovala a převlékla, pak šla do stáje nakrmit Laymaeu a v rychlosti ji vyhřebelcovat. Zamířila zpět domů. Sedla si na velké křeslo a začala vše od začátku vyprávět.

Policejní auto mířilo zpět k boudě, ve které málem uhořela Laymae, kde už byli hasiči a uhasili oheň. Policie nezastavovala a jela dál. Otisky kol terénního auta byly v písčité cestě dobře vidět a policie jela dál. Za hodinku dorazili na konec lesa, kde se písčitá cesta napojovala na asfaltovou silnici. Naštěstí podle směru na písčité cestě se dalo zjistit na jakou stranu jeli. Policie se tedy vydala stejným směrem, doprava, k městu. Jela rychle, ale muž terénním autě před nimi měl velký náskok, přibližně půl dne.
Za okamžik jednomu policajtovi zazvonil mobil. Zvedl ho a zjistil, že mu volá jiná výprava, která jela do města. Dozvěděl se, že viděli terénní auto, jak vjelo do města, ale tam stopu ztratili. Prý to oznámil více jednotkám a zkusil obsadit silnice, vedoucí z města. Muž prý bydlí ve městě a sedlo s ostatními věcmi vezl k sobě domů. Dal o této situaci vědět lidem a zeptal se, jestli ho někdo neviděl. Ozval se mu jeden muž, který ho prý viděl, jak vjížděl do města a pak zahnul doleva. Více už neviděl.
Auto vjelo do města a ihned odbočilo doleva, jak jim to řekl šéf druhé výpravy. Za půl hodiny dojel na parkoviště a tam uviděl terénní auto toho muže. Okamžitě zastavili a šli se podívat k tomu autu. Uvnitř nebyly žádné věci. Jeden muž si všiml, že z jednoho okna naproti v paneláku vychází kouř. Zavolal hasiče. V okně se objevil člověk.
"Už nikdy, nikdy mě nechytíte!" řekl hledaný zloděj a vrah. "Vy parchanti policajtský…" Vyskočil z okna. Policie se mu snažila zabránit a chytit ho, ale bylo pozdě, muž byl mrtev. Za chvilku přijeli hasiči a uhasili požár. Policie prozkoumala auto a našla tam všechny hledané věci, včetně uzdečky, sedla a oblečení. Vše odvezli zpět Elii.
O životě neznámého muže se nezjistilo nic. Elie žila dále spolu s rodiči a už nechodila bez dovolení sama do lesa, a hlavně v noci.

Konec


Toto byl poslední díl příběhu Noční mráz…i když to o nočním mrazu skoro vůbec nebylo. Doufám, že se Vám tento příběh líbil a těšte se na další příběhy ode mě.

Kenuziz

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jak se Vám líbí mé příběhy?

Jsou krásné!
Jsou dobré.
Nelíbí se mi.

Komentáře

1 Kelly258 Kelly258 | Web | 19. května 2013 v 14:14 | Reagovat

Ahojky na mém blogu začla 1.SONB! Sháněj si hlasy.

2 Kelly258 Kelly258 | 30. května 2013 v 14:26 | Reagovat

Abych nezapoměla ;) V mé soutěži si měla nejméně hlasů tak si nepostoupila ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama