Červen 2013

Bitva Liandragie 5

30. června 2013 v 6:00 | Kenuziz |  Fantasy
Pokračování příběhu Bitva Liandragie 4...

"Půjdu připravit svého koně a zásoby na cestu." Rozhodl elf a vydal se ke skalám. Dal nám pokyn abychom šli za ním.
Šli jsme kousek lesem, až jsme došli na úzkou pěšinu, kterou nejspíše zhotovil Elen. Koně jsme vedli dál za sebou. Za chvíli jsme se dostali na palouk a před námi, na malém kopci byla velká skála. Už z dálky jsme spatřili vchod a u něj malý dřevěný přístřešek.

Bitva Liandragie 4

23. června 2013 v 6:00 | Kenuziz |  Fantasy
Pokračování příběhu Bitva Liandragie 3...

Bylo ráno a Merel se svou družinou se opět připravovali na cestu. Koně byli odpočatí, ale bylo vidět, že by ještě potřebovali trochu odpočinku po včerejším náročném putování. Za chvilku všichni vedli koně lesíkem dál. Za chvilku se Merel nečekaně zastavil a ostatním tiše řekl, ať jsou zticha.
"Něco jsem slyšel." řekl tiše Merel "Mám pocit, že nás někdo nebo něco sleduje. Pro jistotu si připravte zbraně a buďte ve střehu. Jdeme k tamté skále, kde se…" větu nestačil doříct, protože se z keře vyřítilo neznámé zvíře. Bylo světle modré a po těle mělo černé pruhy. Na čele mělo oranžový flek a ocas mělo podobný jako kočka. Jeho oči mu červeně svítily a z tlamy mu koukaly obrovské tesáky.

Bitva Liandragie 3

16. června 2013 v 6:00 | Kenuziz |  Fantasy
Pokračování příběhu Bitva Liandragie 2...

"Navrhuji, aby se naše celá armáda přesunula na Střední ostrovy a část jela vše oznámit elfskému králi a požádat ho o pomoc. Část co zůstane na ostrovech, bude stavět velké, obranné a odolné zdi, spolu s lidmi našeho království, které pak odvezeme zpět do naší země. Já bych šel do Dragiánských hor požádat draky, popřípadě jiné stvoření o pomoc. Pokud bych neuspěl, bojovali by jste beze mě."
"Není to špatný nápad, ale jak už jsem říkal, na draky se nemůžeme spoléhat. Ti nám nikdy nepomohli a žádný průzkumník se z Dragiánských hor nedostal živý." odporoval král

Bitva Liandragie 2

9. června 2013 v 6:00 | Kenuziz |  Fantasy
Pokračování příběhu Bitva Liandragie 1...

"Temný vládce se chystá napadnou Střední ostrovy?!" opět byl Merel přerušen
"Ano, ale zatím neví, že o jeho plánu víme. Musíme svolat armádu a bránit se, ale jeho armáda je obrovská, skoro pětkrát větší než naše. Musíme žádat o pomoc."
"A koho? Elfy?" zeptá se zaraženě král
"Ano" odpoví vůdce špehů "nebo jsou tu také draci a jiné neznámé stvoření…"
"Draci a jiné stvůry?!! Ti nikdy nebyli s lidmi v přátelství"
"Ale ani ne v nepřátelství. A pokud prohrajeme, temný vládce bude vládnout Středním ostrovům a bude chtít obsadit i Liandragii a posvátnou Zemi elfů. A kdybychom se války nezúčastnili, Střední ostrovy by padly do moci temného vládce a to nikdo nechce, protože pak by jsme nebyli spojeni se Zemí elfů a také Střední ostrovy nám poskytují hlavní zásoby nejen jídla, ale i vzácných kovů a ostatních surovin."

Bitva Liandragie 1

2. června 2013 v 6:00 | Kenuziz |  Fantasy
Mám tu pro Vás nový příběh! Tentokrát není o koních, ale je o.... No tu už si přečtěte sami. :)

Slunce pomalu začalo vylézat za horami a nebe svlékalo svůj temný plášť. V Liandrellu byl klid, všichni zatím spali nebo jen tak seděli a povídali si. Venku procházeli jen stráže a občas i nějaký člověk. Na obzoru na moři se objevila loď. Rychle se blížila, protože vál příznivý vítr a brzy se dalo rozeznat, že se vracejí špehové, které král vyslal. Přibližně za hodinu už loď spouštěla kotvy a lidé, kterých už bylo všude hodně je s radostí vítali.