Bitva Liandragie 3

16. června 2013 v 6:00 | Kenuziz |  Fantasy
Pokračování příběhu Bitva Liandragie 2...

"Navrhuji, aby se naše celá armáda přesunula na Střední ostrovy a část jela vše oznámit elfskému králi a požádat ho o pomoc. Část co zůstane na ostrovech, bude stavět velké, obranné a odolné zdi, spolu s lidmi našeho království, které pak odvezeme zpět do naší země. Já bych šel do Dragiánských hor požádat draky, popřípadě jiné stvoření o pomoc. Pokud bych neuspěl, bojovali by jste beze mě."
"Není to špatný nápad, ale jak už jsem říkal, na draky se nemůžeme spoléhat. Ti nám nikdy nepomohli a žádný průzkumník se z Dragiánských hor nedostal živý." odporoval král

"Jiná šance není, musím to zkusit. Vezmu si s sebou ještě pět bojovníků." Merel se pořád nevzdával
"Jak chceš, bude po tvém." souhlasil král "Shromáždím armádu a vše jim povím, pak teprve povolám muže, kteří budou pomáhat se stavbou."
"Počkám až odjedete a pak půjdeme do hor žádat o pomoc."
"Armádu povolám ještě dnes. Na ostrovech je jídlo na několik let, takže hlady by jsme zemřít neměli." oznámil král
"Mohu jít s tebou do hor?" Zeptal se rádce Merela
"Jistě, ještě si vezmu dva lučištníky a dva bojovníky. Vyrazíme zítra ráno, ihned po odplutí Vaší flotily." rozhodl Merel "Půjdeme se připravit a Vy, králi jděte oznámit lidem tuto novinu."
Merel s Hermedem odešli a král zavolal sluhy, aby svolali armádu a muže, kteří budou pomáhat. Merel s Hermedem si zatím vybrali dva lučištníky a dva bojovníky, řekli jim svůj plán a připravili mapu, do které si budou zakreslovat cestu. Všichni byli připravení na cestu a armáda vyslýchala krále. Slunce začalo pomalu blížit k prvním špičkám Dragiánských hor. Merel a jeho pět bojovníků šlo spát brzy, ihned jak král skončil svůj projev.

Ráno byli všichni bojovníci a muži připraveni na pláži, kde čekalo několik lodí. Armáda v níž bylo něco kolem pět tisíc ozbrojených mužů a několik mužů s pracovním náčiním pomalu nastupovali na paluby. Za pár hodin se lodě dali pomalu do pohybu. Když už byly daleko od břehu, vybral si Merel s jeho skupinkou nejlepší koně a pak vyrazili do hor.
Jeli celý den, ale hory se příliš rychle neblížili, jako kdyby před nimi utíkaly. Večer se utábořili v malém lesíku. Rozdělali oheň a opekli nějaké maso. Protože jídla neměli mnoho, jejich večeře nebyla moc veliká. Ještě před večeří se šel Merel porozhlédnout po okolí a zkontrolovat, jestli jsou v bezpečí a nic jim nehrozí. Prošel a obešel celý lesík, ale nic nenašel. Vrátil se zpět v pořádku a pak všichni usnuli.

Pokračování příště...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se Vám líbí mé příběhy?

Jsou krásné!
Jsou dobré.
Nelíbí se mi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama