Bitva Liandragie 4

23. června 2013 v 6:00 | Kenuziz |  Fantasy
Pokračování příběhu Bitva Liandragie 3...

Bylo ráno a Merel se svou družinou se opět připravovali na cestu. Koně byli odpočatí, ale bylo vidět, že by ještě potřebovali trochu odpočinku po včerejším náročném putování. Za chvilku všichni vedli koně lesíkem dál. Za chvilku se Merel nečekaně zastavil a ostatním tiše řekl, ať jsou zticha.
"Něco jsem slyšel." řekl tiše Merel "Mám pocit, že nás někdo nebo něco sleduje. Pro jistotu si připravte zbraně a buďte ve střehu. Jdeme k tamté skále, kde se…" větu nestačil doříct, protože se z keře vyřítilo neznámé zvíře. Bylo světle modré a po těle mělo černé pruhy. Na čele mělo oranžový flek a ocas mělo podobný jako kočka. Jeho oči mu červeně svítily a z tlamy mu koukaly obrovské tesáky.

Zvíře napadlo Merela a shodilo ho na zem. Kdyby Hermed okamžitě nezasáhl příšeru svým mečem, bylo by už asi po něm. Lučištníci neustále po příšeře stříleli, ale příšera byla velice mrštná a šípům se vyhýbala. Konečně ji zasáhl jeden šíp, ale ona mu nevěnovala pozornost, asi ho ani necítila. Všichni se snažili bránit svůj život, ale už všem pomalu docházeli síly. Všichni jsme se seřadili do řady a příšera se vrhla na jednoho bojovníka. Merel po ni rychle sekl a trefil se do nohy, která začala krvácet. Příšera skřípavě mňoukla, ale zase začala útočit. Přesto, že byla pomalejší díky Merelově ráně, bojovala stále dobře. Nečekaně skočila na dalšího bojovníka, kterému se zakousla do ruky. Muž zařval a z ruky se mu začala řinout krev. Příšera se vzepjala a chtěla se do své oběti znovu zakousnout, ale vzepětí jí bylo osudné. Do srdce ji zasáhl šíp. Všichni se okamžitě otočili ke keři, odkud šíp vyletěl, protože nepatřil ani jednomu lučištníkovy naší výpravy. Z keře vyšel vysoký elf s lukem v ruce. Byl oblečen do zelené košile a tmavých džín. Měl malé boty s podivným vázáním, jako mají lyžařské boty.
"Zdravím Vás" pozdravil elf zdvořile "Jmenuji se Elen a kdo jste vy a co tu hledáte?" zeptal se nás
"Jmenuji se Merel, jsem nejvyšší špeh krále Vialera. Toto je Hermed, králův rádce a toto je zbytek mé družiny." odpověděl Merel "Jdeme žádat o pomoc draky a tajemná stvoření, co žijí v Dragiánských horách."
"O pomoc? Proč? Stalo se něco? Žiji zde sám a města navštěvuji jen málokdy." divil se Elen
"Temný vládce se chystá napadnout střední ostrovy a pokud je dobije, zaútočí na naší zemi. Bohužel má několikrát větší armádu než my, proto musíme využít každé šance na záchranu."
"Opravdu? Mohu Vám nějak pomoci, popřípadě cestovat s Vámi?"
"Uvítáme každou pomoc. Takže pokud opravdu chcete…"
"Jistě, že chci, jedná se o naší zemi, proto půjdu s Vámi. Navíc řeč draků dobře ovládají jen elfové." souhlasil elf
"Děkujeme"
"Půjdu připravit svého koně a zásoby na cestu." Rozhodl elf a vydal se ke skalám. Dal nám pokyn abychom šli za ním.

Pokračování příště...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se Vám líbí mé příběhy?

Jsou krásné!
Jsou dobré.
Nelíbí se mi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama